PES oyunu nedir? PES Nedir? PES hangi tuşlarla oynanır?

PES oyunu nedir?

PES, 2001 yılında Pro Evolution Soccer adıyla piyasaya sürülmüş herkes tarafından sevilerek oynanan bir oyundur.

pes nedir

PES 2013 ve PES 2014,Pes 2015, PES 2016, PES 2017, PES 2018, PES 2019, PES 2020, PES 2021, PES 2022 gibi versiyonları bulunmaktadır. Futbol severlerin vazgeçilmez oyunlarından biridir. Pek çok yerden, pek çok şekilde bu oyunu oynamanız mümkün. İster online ister iseniz oyun salonlarında bu oyunu oynayabilirsiniz.
PES oyununu oynamaya, oyun yüklendikten sonra devam et diyerek oyundaki takımınızın forma rengini seçerek başlarsınız. Oyunda takımınıza seçmeniz gereken üç renk bulunur, bunlardan ilk ikisi takımınızın forma rengi diğeri ise formanızdaki armanın rengidir. Bu renkleri oluşturmak istediğiniz takıma göre seçebilirsiniz.

Zira kendi oyuncularınızı seçmeniz de mümkündür. Buna ek olarak PES 2014’te rakiplerinizle yaptığınız maçları kazandığınızda bir üst tura çıkabilmeniz hatta turnuvaya katılıp kupayı alabilmeniz mümkündür. Pes oyununda elinizde bulundurduğunuz oyun konsoluyla, oyuncularda yönlendirme yapmanız mümkün, konsolun üzerindeki tuşların size bazı özellikler için yardım sağladığı görülüyor.


PES hangi tuşlarla oynanır?

“D” tuşu ile şut“S” tuşu ile pas atabilirsiniz“Q” tuşuyla oyuncu değiştirme yapabilirsiniz“L3” tuşu ile oyuncuları yönlendirebilirsiniz“R1” tuşu ile oyuncuyu hızlandırabilirsiniz“X” tuşu ile takım arkadaşlarınıza pas verebilirsiniz. Üçgen tuşu ile takım arkadaşlarınıza ara pası verebilirsiniz“O” tuşuna basarsanız orta açarsınız. Kare tuşuyla kaleye şut çekersiniz.

Takımınızdaki oyuncuları konsol üzerindeki yön tuşuyla yönlendirebilirsiniz. Konsol üzerindeki tuşları pek çok farklı kombinasyonla kullanarak farklı hareketler yapabilirsiniz. Oyunu yönlendirmek size kalmış. İstediğiniz kadar maç yapabilirsiniz.

image

PES 2015 ayrıca oyuncuların tercih ettiği seçenekleri hatırlayıp bunları anında kullanılmak üzere sunan özel menü sisteminin de içinde bulunduğu yepyeni sunum unsurlarıyla da destekleniyor.

Benzer şekilde yeni antrenman modu da oyuncuları oyunda bulunan inanılmaz çeşitli hareket ve yeteneklere alıştırırken, oyunda bir de Cold War Kids ve Morning Parade gibi sanatçıların da aralarında bulunduğu lisanslı soundtrack bulunuyor.

Çok sayıda lig, turnuva ve oynama şekliyle dolu çevrimiçi ve çevrimdışı modlar sayesinde PES 2015’in inanılmaz saha aksiyonun keyfini çıkarmanın birçok yolu bulunuyor. myClub her daim popüler Master League modunun ciddi biçimde elden geçirilmiş halini sunuyor; futbolcuların tavırlarına ek olarak menajerlerle olan görüşmeler ve diğer faktörler futbolcuların hazırlığını ve gelişimlerini doğrudan etkiliyor.

ES 2015’in lisanslı kadrosu da geliştirildi ve ilk kez İspanyol Liga Adelante ve French Ligue 2 gibi liglerden ikinci lig takımları da eklendi. Takım kadroları İngiliz ve İtalyan ikinci lig takımlarına kadar genişletildi, bunlar lisanslı olmasa da gerçek futbolcular kullanıyorlar. Bunlar uzun zamandır PES’te yer alan Hollanda Eredivisie, Fransız Ligue 1, İspanyol La Liga ve İtalyan’ın üst liglerine ek olarak eklendi.

Gözde Avrupa kulüpleri de lisanslı olanlar arasında, bunlar arasında kutu kapağı yıldızı Mario Götze’nin Bayern Munich’i; Portekiz devleri FC Porto, Benfica ve Sporting SP; ve Anderlecht, Manchester United, Zenit St Petersberg, CSKA Moscow ve Galatasaray da bulunuyor.

pes nedir, pes nasıl oynanır
close button