Detoks Nedir? Detoks Nasıl Yapılır?

Detoks ile Vücudunu Toksinlerden Arındır!

Daha önce kendini hiç şiş şiş hissettin mi ya da vücudundaki toksinleri atamadığını? Bu ve buna benzer tüm sorunlar için çözümün detoks olabilir! Peki bu detoks nedir, detoks ne demektir? Detoks; sindirim sistemi problemleri yaşamanın yanı sıra yorgunluğunun, kendini kötü hissetmenin ve daha birçok sorununun çözümü olabilecek bir arınma yöntemidir.

Vücudundan zararlı toksinleri atmanı sağlayan detoks, vücudunun ana arınma organı olan karaciğerinin işini tam yapamadığında yardımına koşacak bir yöntem olmaktadır. Yaşamına kalite katan şeyin iyi çalışan bir vücut olduğunu düşünürsen vücudunda biriken toksinlerin sana bazı olumsuzluklar yaşatması çok olası. Şimdi hazır ol, detoks nasıl yapılır, detoks diyeti, detoks içeceği nasıl yapılır bunlardan bahsedeceğiz!

detoks nedir, detoks nasil yapilir

Detoks Nasıl Yapılır?

Detoks, vücudunda biriken toksinleri dışarı bunları atmanı sağlar ve vücudunun toksinlerinden temizlenmesine yardımcı olur. Bu sebeple sıklıkla tercih edilen detokslar, meyve ve sebzelerin besin değerleri korunarak tüketilir ve toksinlerin temizlenmesi amacına hizmet ederler. Zararlı maddeler ve toksinler vücudundan dışarı atıldığında karaciğerin daha iyi çalışır, organların dinlenir ve daha iyi bir hale gelir. Detoks içecekleri ve diyetlerinden verim alarak kendine bu iyiliği yapabilirsin.

Detoks Diyeti ile Kısa Sürede Toksinlerden Arın

Detokslar yalnızca içeceklerle değil, belli meyve sebzelerden alınabilecek verimlerle de yapılıyor. Bunun için bir günden üç güne kadar sürebilen detoks diyetlerinde birçok seçeneğin var. Örneğin kabak detoksunda öğünlerini normal düzene göre daha sağlıklı ve daha hafif geçirirken günün belli öğünlerinde kabakla hazırladığın detoks tariflerini tüketiyorsun.

Fakat atlamaman gereken bir nokta var ki detoks diyetlerini ve tüm detoks sürecini yapabilmen için hiçbir sağlık sorununa sahip olmaman gerekiyor. Hamileysen, emziren bir anneysen ya da kronik bir hastalığın varsa lütfen bu detoksları uygulama. Eğer bir sorun olmadığından eminsen kabak detoksu tarifine geçelim!

Örnek Bir Detoks Menüsü: Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?

Kabak detoksunda sabah kahvaltını normal şekilde yapmalısın. Bunun için iki yumurta, iki dilim peynir ve yeşillik tüketebilirsin. Öğlen ve akşam öğünlerinde ise hazırladığın kabağı tüketmelisin. Kabak detoksu için iki kabak rendeledikten sonra bunları yağsız tavada pişirmelisin. Kenarda biraz soğuttuğun kabağın içerisine üç yemek kaşığı kadar yoğurt ekleyip iyice karıştırmalısın.

Bu noktada damak zevkine göre istediğin baharatları ve bitkileri ekleyebilirsin, su atmana yardımcı olacak dereotu ve maydanoz iyi bir tercih olacaktır. Hazırladığın bu kabak tarifini öğlen ve akşam tüketebilirsin, sabah ise normal kahvaltını yapmayı unutma. Gün içindeki iki ara öğününde de meyve tüketebilirsin. Bu detoksu yaparken bol su içmeyi ihmal etmemelisin, detokstan en iyi verimi alman için bu çok önemli. Detoks süresince az kalorili besleneceğin için egzersiz ve spor gibi aktivitelerden uzak durmalısın. İstersen gün içinde çay ve kahve gibi içecekler tüketebilirsin. Kabak detoksunu en fazla 3 gün uygulaman gerektiğini unutmamalısın. Ayrıca kronik hastalığı olanlar, hamileler ve emziren annelerin doktor onayı olmadan detoks yapmaması gerektiğinin altını tekrar çizelim. Eğer kabak detoksu yapacaksan şimdiden toksinlerle vedalaşmaya hazırlan!

Detoks İçeceği Nedir?

Detoks içecekleri meyve sebzelerin, baharat ve kuruyemişlerin bir araya gelerek sıvı hale getirilmesiyle yapılır. Birçok farklı oluşumla hazırlayıp tüketebileceğin detoks çayları ve detoks içecekleri, vücudunun toksinlerden arınmasına yardımcı olarak yenilenmeni sağlar. Mevsime uygun meyve sebzeleri özellikle kullanabileceğin detoks içeceklerini zevkine uygun şekilde hazırlayabilirsin. Lezzetli tarifler bulmakta zorlanıyorsan ya da daha önce hiç detoks içeceği hazırlamadıysan Juico’nun sağlık ve uyum dolu detoks içeceklerini deneyebilirsin. Sağlıklı ürünleri bulmakta ve uyumlu bir şekilde hazırlamakta zorlanıyorsan işi Juico’ya bırak, sonra toksinlerden arınmanın keyfini çıkar!

detok içeceği

Jucio’da meyve sebzelerin, kuruyemişlerin ve baharatların en lezzetli ve en uyumlu hali bir araya geliyor. Detokslardan alabileceğin en büyük verimi almak için kendini yormadan, senin için özel hazırlanmış Juico paketleriyle çok kolay bir detoks deneyimi yaşayabilirsin. Juico’da damak tadına seçebileceğin ve içindeki ürünlerin besin ve vitamin değerlerini hiç kaybetmeden hazırlanmış sağlıklı ürünler ile vücudunu sistematik bir şekilde toksinlerden arındırabilirsin.

Juico’da seçebileceğin birçok detoks içeceği yanı sıra birçok detoks çorbasına da ulaşabilirsin. İçecekler elma, limon, bal, tarçın, salatalık, hurma suyu, pancar ve daha birçok vitaminli üründen oluşurken çorbalar da ıspanak, kabak, havuç, mantar, soğan, zencefil ve defne yaprağı gibi birçok faydalı ürünle hazırlanır.

detoks icecegi

Paket olarak seçebileceğin Juico detoks ürünlerini aynı zamanda tek tek de seçebilirsin, nasıl istersen! Juico’ların yanında gelen bilgi formları içecekleri nasıl tüketmen gerektiğini sana en doğru şekilde anlatacak. Beslenme şeklin nasılsa buna en uygun yöntemi seçerek detoks sürecine başlayabilirsin. Hangi paketi seçeceğinden ve nasıl bir seçim yapacağından kararsızsan Juico’nun senin için hazırladığı testi yapabilirsin. Sana uygun cevapları verdikten sonra en uygun Juico ile detoks sürecine başlayabilirsin! https://juico.com.tr/ adresinden tüm detoks sürecini planla!

close button